Skaner 3D

Usługa skanowania 3D w odlewni Kowala

Podnosimy Jakość Produktów dzięki Naszym Precyzyjnym Odlewom i Usługom Skanowania 3D!

W naszym zakładzie produkcyjnym pasja do precyzji i doskonałości napędza każdy etap produkcji. Rozumiemy, że jakość odlewów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twoich produktów, niezależnie od branży. Dlatego z dumą oferujemy usługi odlewnicze wsparte najnowocześniejszym skanowaniem 3D gwarantując niezrównaną dokładność i perfekcję w każdym odlewie.

Uzyskanie doskonałej jakości elementów odlewanych to proces złożony, wymagający uwzględnienia wielu czynników technologicznych. Wpływ na finalną jakość i parametry wytworzonego elementu mają zarówno procesy projektowania, prototypowania, jak i ostatecznej obróbki wykonanej części. Duże, skomplikowane elementy, o złożonej geometrii i licznych detalach w sposób szczególny wymagają na każdym etapie zachowania idealnej precyzji, popartej szczegółowymi pomiarami. Nie zawsze udaje się to zrobić za pomocą tradycyjnych technik pomiarowych, których możliwości są ograniczone. Wraz z rozwojem technologicznym niezbędne okazuje się zaangażowanie bardziej wydajnego i niezawodnego systemu pomiarowego w postaci skanera 3D.

Realizowana przez nas usługa skanu 3D wykonywana jest z wykorzystaniem profesjonalnego, zaawansowanego technologicznie skanera o rozdzielczości aż 8 milionów punktów na skan, dokładności pomiarowej rzędu 0,015 mm oraz możliwości pracy w trybie manualnym, półautomatycznym i w pełni zautomatyzowanym. Takie parametry pozwalają na zapewnienie najwyższej jakości pomiarów zarówno w przypadku procesów inżynierii odwrotnej, jak i gotowych odlewów z form piaskowych, odlewów ciśnieniowych oraz wykonanych metodą wytapiania modeli. Cała procedura jest szybsza, bardziej precyzyjna i tańsza.

Nasza usługa skanowania 3D znacząco ułatwi Ci realizacje takich działań jak:

    • Inżynieria odwrócona – skaner pozwala na stworzenie trójwymiarowej wizualizacji danej części, precyzyjnie opisującej jej geometrię. Na tej podstawie można efektywnie opracować model parametryczny z wykorzystaniem oprogramowania CAD.
    • Kontrola jakości – dane uzyskane podczas usługi skanowania 3D umożliwiają szybką weryfikację rzeczywistych parametrów i wymiarów gotowego odlewu z danymi wyjściowymi z wirtualnych modeli CAD oraz tradycyjnej dokumentacji. Wyniki skanowania, przedstawione za pomocą kolorystycznej mapy odchyłek, pozwalają już na pierwszy rzut oka dostrzec ewentualne nieprawidłowości.
    • Weryfikacja dopasowania elementów – trójwymiarowy obraz ze skanera 3D pozwala w prosty sposób dokonać symulacji spasowania współpracujących ze sobą elementów jeszcze przed rozpoczęciem procesu odlewania. Można w ten sposób zweryfikować m.in. szczeliny, kąty czy grubości powłok formierskich.
    • Kontrola obróbki mechanicznej – usuwanie naddatków i obróbka mechaniczna gotowego odlewu to ostatni, ale bardzo ważny etap wytwarzania danego elementu. Usługa skanowania 3D pozwala na precyzyjną kontrolę również tego procesu.


Zobacz więcej na temat skanowania 3D