Usługa druku 3D

Nasza usługa druku 3D to nowoczesna technika szybkiego prototypowania odlewów z metali i stopów nieżelaznych. Doskonale sprawdza się zarówno w przygotowaniu produkcji wielkoskalowej, wytwarzaniu małych serii, jak i pojedynczych elementów. Umożliwia szybkie opracowanie prototypów części maszyn i urządzeń, narzędzi, sprzętu medycznego oraz wyrobów artystycznych.

Metoda druku trójwymiarowego 3D umożliwia przygotowanie w pełni funkcjonalnego prototypu z pominięciem czaso- i materiałochłonnych metod tradycyjnych (np. obróbki CNC, odlewania próżniowego, prototypowania blach, itp.). W praktyce oznacza to znaczne skrócenie cyklu produkcyjnego, a tym samym wprowadzenie nowych wyrobów rynek znacznie szybciej i taniej.

Szybkie prototypowanie — usługa druku 3D

W odlewni Kowala proponujemy Państwu szybkie prototypowanie z wykorzystaniem druku trójwymiarowego 3D w technologii FDM (Fused Deposition Modeling). Jest to nowoczesna i bardzo uniwersalna metoda, wykorzystująca specjalistyczne oprogramowanie, profesjonalne drukarki przemysłowe 3D oraz termoplastyczne polimery z grupy PLA lub ABS.
Podgrzany do odpowiedniej temperatury, płynny materiał nanoszony jest przez głowicę drukarki warstwowo, zgodnie z opracowanym komputerowo projektem, aż do uzyskania założonego kształtu. Nakładane na siebie poszczególne warstwy twardnieją i zastygają, tworząc przestrzenny, trójwymiarowy wydruk. Po odpowiedniej obróbce zewnętrznej otrzymujemy gotowy prototyp, o właściwościach mechanicznych doskonale odwzorowujących docelowy produkt.

Nowoczesna usługa drukowania 3D metodą FDM łączy w sobie wiele, kluczowych z punktu widzenia producenta, zalet. Najważniejsze z nich to:

• Szybkie stworzenie w pełni funkcjonalnego prototypu, z możliwością bieżącego wprowadzania niezbędnych korekt, poprawek i modyfikacji.

• Możliwość uzyskania bardzo precyzyjnych, skomplikowanych geometrycznie elementów, których nie da się wykonać na tokarce i frezarce.

• Zdecydowanie krótszy czas, a także niższy koszt wdrożenia projektu i wytworzenia gotowych form odlewniczych — wykorzystywanych do planowanej produkcji seryjnej.

Dzięki zaawansowanej technologii drukarek 3D nasza odlewnia metali kolorowych otwiera nowe możliwości dla klientów poszukujących profesjonalnych, szybkich i ekonomicznych rozwiązań w tworzeniu prototypów odlewów. Usługa druku 3D to nowoczesne, innowacyjne podejście, które umożliwia nam produkcję prototypów jeszcze przed wykonaniem formy odlewniczej i rozpoczęciem pełnoskalowej produkcji.

Dowiedz się więcej o Usłudze druku 3D.