ODLEWY CIŚNIENIOWE

Więcej

ODLEWY PIASKOWE

Więcej

Toczenie CNC

Więcej

SPECJALIŚCI W PRODUKCJI ODLEWÓW ZE STOPÓW ALUMINIUM

PONAD 30 LAT DOŚWIADCZENIA

Odlewnia aluminium

Dlaczego odlewamy?


Z pasji tworzenia czegoś z niczego. Odlewnictwo daje niezwykłe możliwości wyprodukowania pełnowartościowego elementu ze zwykłego kawałka metalu. Daje możliwości wytworzenia części o niemalże dowolnym kształcie. Odlewnictwo ma ogromny potencjał, a my staramy się go maksymalnie wykorzystać co daje nam niezwykłą frajdę i przerodziło się w naszą pasję.

Misja naszej firmy


Misją naszej firmy jest stałe powiększanie grona zadowolonych klientów, spełniania ich oczekiwań w każdym aspekcie współpracy. Misję tą realizujemy przez ciągły rozwój bazy produkcyjnej, systemowej, proceduralnej, systemu szkoleń oraz pełnemu zaangażowaniu naszych pracowników. Z naszymi klientami współpracujemy na zasadach partnerskich czego nadrzędnym celem jest dostarczanie odlewów o najwyższej jakości na czas. Dla zapewnienia pełnej satysfakcji.

Odlewy ciśnieniowe

Odlewy ciśnieniowe

Więcej
Odlewy piaskowe

Odlewy piaskowe

Więcej
Obróbka CNC

Obróbka CNC

Więcej
Odlewnia – oferta druku 3D

Odlewnia – oferta druku 3D

Więcej
Skanowanie 3D

Skanowanie 3D

Więcej

AKTUALNOŚCI

 • Usługa druku 3D

  Nasza usługa druku 3D to nowoczesna technika szybkiego prototypowania odlewów z metali i stopów nieżelaznych. Doskonale sprawdza się zarówno w przygotowaniu produkcji wielkoskalowej, wytwarzaniu małych serii, jak i pojedynczych elementów.

 • Jesteśmy Diamentem Forbesa 2024!

  Nasza odlewnia została wyróżniona w prestiżowym rankingu Diamenty Forbesa 2024!

 • Skaner 3D

  Rewolucja w Naszym Zakładzie Odlewniczym! Nasz zakład wyznacza standardy w precyzji odlewów, wykorzystując skanowanie 3D ATOS Q 8M do zapewnienia niezrównanej dokładności.

 • Jesteśmy w czasopiśmie STAL Metale & Nowe Technologie!

  W tym roku możecie nas także znaleźć w czasopiśmie STAL Metale & Nowe Technologie!

Firma Odlewnia Kowala zastała założona w 1986 roku w Ustroniu.
Specjalizujemy się w produkcji odlewów ze stopów aluminium w technologii ciśnieniowej i piaskowej

Więcej

Nasza firma specjalizuje się w:

kowala  produkcji odlewów ze stopów aluminium w technologii ciśnieniowej i piaskowej

kowala  obróbce powierzchniowej i mechanicznej

 

Nasza firma to wielopokoleniowy biznes z tradycjami. Jesteśmy na rynku od ponad 37 lat. Czerpiemy z doświadczenia założycieli i łączymy je ze zdobyczami współczesnej technologii. Od prawie 20 lat działamy w oparciu o System Zarządzania Jakością ISO 9001. Inwestujemy w kadrę, sprzęt i rozwój kompetencji naszych pracowników, bo wiemy, że przekładają się one na wysokie standardy oferowanych usług. Dzięki własnym możliwością jak i współpracy z firmami zewnętrznymi działamy kompleksowo: od wykonania formy, po przetworzony odlew.

Nasza firma trzykrotnie znalazła się w prestiżowym gronie Gazel Biznesu. Tytuł przyznawany jest najdynamiczniej rozwijającym się małym i średnim firmom.

Gazele Biznesu   Gazele Biznesu     

  Nowa Siedziba Firmy w Chybiu

 Nowa Siedziba Firmy w Chybiu

         

Stale pozyskujemy nowe projekty od zadowolonych ze współpracy klientów, jak i zdobywamy nowych. Przekłada się to na ciągły wzrost sprzedaży.

Kowala - bieżąca produkcja w tonach

Jesteśmy niezależną firmą z dobrze wyposażonym zapleczem maszynowym. Wszystkie odlewy tworzymy u nas, na miejscu, od podstaw, dbając o ich wysoką jakość wykonania i atrakcyjną cenę. Opracowujemy, analizujemy i dostosowujemy każdy projekt. Kierujemy się przy tym precyzją, zwracamy uwagę na dokładność wykończenia każdego detalu, a jednocześnie pilnujemy, żeby produkt spełniał obowiązujące w kraju i na świecie normy. 

Odlewy produkujemy wyłącznie z najwyższej jakości atestowanych surowców, które pozyskujemy od sprawdzonych dostawców. Korzystamy z form i modeli odlewniczych, tworzonych przy współpracy z zaufanymi wykonawcami. Monitorujemy kolejne etapy procesu wytwórczego i doskonalimy System Zarządzania Jakością. Dzięki temu mamy pewność, że gotowy produkt w 100% odpowiada założeniom, jest pozbawiony wad, solidny, a także zoptymalizowany wedle oczekiwań zamawiającego.

 

W naszej odlewni aluminium wykonujemy odlewy do zastosowania w przemyśle maszynowym, elektrotechnicznym, energetycznym, motoryzacyjnym, budownictwie, rolnictwie. Produkujemy odlewy w małych i dużych seriach, i dokładnie w takiej ilości, jakiej życzy sobie klient.

Systematycznie zwiększamy udział eksportu w całkowitej sprzedaży. Aktualnie nasze wyroby dostarczamy do firm działających na terenie 8 państw europejskich.

Gwarantujemy profesjonalną obsługę opartą na wszechstronnych rozwiązaniach, elastycznym podejściu do potrzeb klienta, fachowym doradztwie i przy zachowaniu konkurencyjnych cen!

Nasza Firma podzielona jest na dwa zakłady. Wydział Chybie objęty certyfikatem ISO 9001, produkuje odlewy ciśnieniowe. Adres Wydziału: ul. Targowa 15a, 43-520 Chybie. Dane rejestrowe: Odlewnia Metali Kolorowych Kowala Sp.J., ul. Targowa 15a, 43-520 Chybie, NIP 548-005-67-98. Wydział Ustroń produkuje odlewy piaskowe. Adres Wydziału: ul. Daszyńskiego 70a, 43-450 Ustroń. Dane rejestrowe: Odlewnia "KOWALA" Arkadiusz Kowala, Bogusława Kowala, Anna Chwastek S.C., ul. Daszyńskiego 70a, 43-450 Ustroń, NIP 548-248-12-93

Nasze odlewy eksportujemy na rynki UE

Odlewnia Kowala - zasięg

zapytanie ofertowe

Wyślij swoje zapytanie ofertowe na adres: