O Firmie

 

Odlewnia Kowala - biuro

ODLEWNIA KOWALA została założona w 1986 roku przez Erwina Kowalę. Obecnie firmą zarządza II i III pokolenie. Zajmujemy się produkcją odlewów ze stopów aluminium. Nasza działalność podzielona jest na 2 zakłady, w miejscowościach Ustroń i Chybie w województwie śląskim. W pierwszej, która zarazem jest naszą siedzibą, produkujemy odlewy piaskowe, w drugiej, odlewy ciśnieniowe. Od początku działalności sprzedaż odlewów systematycznie wzrasta i aktualnie wynosi około 480 ton / rok.

CEL ROZWOJOWY

Nasza wizja rozwoju ukierunkowana jest na oferowanie kompleksowo wykonanych odlewów za pomocą własnych możliwości produkcyjnych, uniezależniając się tym samy od firm zewnętrznych, a to jeszcze bardziej pozwoli zwiększyć naszą konkurencyjność. Jednym z pierwszych kroków do osiągnięcia założonego celu był zakup w 2016 roku tokarki CNC AVIAturn 50M. W 2019 roku zakupiliśmy drugą tokarkę CNC AVIAturn 35MY.

 

CEL EKSPORTOWY

Jednym z naszych ostatnich sukcesów niewątpliwie jest znaczny wzrost eksportu, szczególnie jeśli chodzi o odlewy piaskowe. Nasze wyroby dostarczamy do firm działających na terenie Niemiec, Czech, Słowacji, Holandii, Danii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Francji, Szwecji.

Dostrzegamy duży potencjał w zakresie eksportu odlewów ze stopów aluminium do krajów Unii Europejskiej, dlatego naszym celem jest systematyczne zwiększanie jego udziału w całkowitej sprzedaży.

 Sponsoring

W 2015 i 2016 roku sponsorowaliśmy załogę rajdową ULTER SPORT Really Team w Oplu Adam Cup w składzie Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Sitek.

Odlewnia Kowala - sponsoring

WARTOŚCI BIZNESOWE

Jako firma rodzinna w zarządzaniu kierujemy się zasadami uczciwości, odpowiedzialności, tradycji bez których nie można budować stabilnej firmy na pokolenia.

Dzięki współpracy z Fundacją Firm Rodzinnych posługujemy się drzewkiem Firma Rodzinna.  

 

Wyślij swoje zapytanie ofertowe na adres: marketing@odlewnia-kowala.com.pl