O Firmie

 

ODLEWNIA KOWALA została założona w 1986 roku przez Erwina Kowalę. Obecnie firmą zarządza II i III pokolenie. Zajmujemy się produkcją odlewów ze stopów aluminium. Nasza działalność podzielona jest na 2 lokalizację w miejscowościach Ustroń i Chybie w województwie śląskim. W pierwszej, która zarazem jest naszą siedzibą, produkujemy odlewy piaskowe, w drugiej, odlewy ciśnieniowe. Od początku działalności sprzedaż odlewów systematycznie wzrasta i aktualnie wynosi około 450 ton / rok.

CEL ROZWOJOWY

Nasza wizja rozwoju ukierunkowana jest na oferowanie kompleksowo wykonanych odlewów za pomocą własnych możliwości produkcyjnych, uniezależniając się tym samy od firm zewnętrznych. Pozwoli to jeszcze bardziej zwiększyć naszą konkurencyjność. Jednym z pierwszych kroków do osiągnięcia założonego celu był zakup w 2016 roku tokarki CNC AVIAturn 50M.

 

CEL EKSPORTOWY

Jednym z naszych ostatnich sukcesów niewątpliwie jest znaczny wzrost eksportu, szczególnie jeśli chodzi o odlewy piaskowe. Nasze wyroby dostarczamy do firm działających na terenie Niemiec, Czech, Słowacji, Holandii, Danii, Wielkiej Brytanii.

Dostrzegamy duży potencjał w zakresie eksportu odlewów ze stopów aluminium do krajów Unii Europejskiej, dlatego naszym celem jest systematyczne zwiększanie jego udziału w całkowitej sprzedaży.

 Sponsoring

W 2015 i 2016 roku sponsorowaliśmy załogę rajdową ULTER SPORT Really Team w Oplu Adam Cup w składzie Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Sitek.

WARTOŚCI BIZNESOWE

Jako firma rodzinna w zarządzaniu kierujemy się zasadami uczciwości, odpowiedzialności, tradycji bez których nie można budować stabilnej firmy na pokolenia.

Dzięki współpracy z Fundacją Firm Rodzinnych posługujemy się drzewkiem Firma Rodzinna.