Formy ciśnieniowe

W kooperacji z lokalnymi i doświadczonymi narzędziowniami oferujemy naszym klientom wykonanie form ciśnieniowych i okrojników. Są to zarówno formy z prostym podziałem jak i bardziej złożone z bocznymi suwakami i siłownikami. Bliska lokalizacja podwykonawców pozwala na szybką reakcję w przypadku nagłej awarii narzędzia. 

Formy ciśnieniowe to narzędzia przeznaczone do wykonywania odlewów ciśnieniowych ze stopów aluminium. Wykonane ze stali narzędziowej. Elementy formujące są hartowane oraz pokryte niemetaliczną powłoką ochronną, dzięki czemu są wykorzystywane w produkcji wielkoseryjnej i masowej. Dobrze zaprojektowane są podstawą działania każdej odlewni ciśnieniowej. Niezbędne przy wytwórstwie części samochodowych, sprzętów AGD, urządzeń elektrotechnicznych, części do lamp led.

Narzędzia do produkcji

Formy ciśnieniowe to trwałe, wytrzymałe narzędzia, które dobrze spisują się w trudnych warunkach pracy. Indywidualnie projektowane i optymalizowane pod kątem konstrukcji tak, aby produkcja w odlewni ciśnieniowej aluminium przebiegała sprawnie i maksymalnie wydajnie. Stworzone z myślą o usprawnieniu masowej produkcji cienkościennych odlewów przy zapewnieniu wysokiej powtarzalności kształtowo-wymiarowej. Ich zastosowanie obniża koszty i podwyższa wydajność procesów produkcyjnych. W procesie odlewania z użyciem form ciśnieniowych otrzymuje się dokładne wymiarowo wyroby o wysokiej gładkości powierzchni. Poza tym odlewy zrobione tą metodą wykazują świetne właściwości chemiczne, fizyczne i mechaniczne. Ładnie się prezentują. Przez to że wiernie odwzorowują kształt formy, nie wymagają intensywnej obróbki wykończeniowej.

Nasza odlewnia ciśnieniowa oferuje także usługi nadzoru i konserwacji wykonanego przez nas oprzyrządowania.

zapytanie ofertowe

Wyślij swoje zapytanie ofertowe na adres: marketing@odlewnia-kowala.com.pl