Obróbka mechaniczna

 • Toczenie CNC

  Toczenie CNC to metoda obróbki skrawaniem metali żelaznych, nieżelaznych oraz stali kwasoodpornych. Polega na usuwaniu nadmiaru materiału z zewnętrznej lub wewnętrznej powierzchni komponentu z zamiarem nadania mu żądanego kształtu, najczęściej kulistego, stożkowatego lub walcowego. Obróbkę przeprowadza się na tokarkach CNC sterowanych komputerowo. Maszyna wprowadza przedmiot w ruch obrotowy (poziomy lub pionowy), a noże ścinają jego wierzchnią warstwę. Wszystkie niezbędne parametry operacji wprowadza się do programu komputerowego zarządzającego pracą urządzenia.
  Toczenie CNC umożliwia precyzyjne wykonanie wyrobów zgodnych ze specyfikacją techniczną i dokładnych wymiarowo. Zapewnia powtarzalność elementów. Pozwala w bezpieczny sposób toczyć przedmioty o skomplikowanej geometrii. Poza tym automatyzuje procesy produkcyjne i zwiększa ich wydajność, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić krótki czas realizacji zamówienia i przystępne ceny usługi. Z metody korzystamy przy produkcji wielkoseryjnej, prototypowaniu, odtwarzaniu części urządzeń i układów.

 • Wiercenie

  Wiercenie to skrawanie za pomocą wierteł skutkujące powstaniem otworu w pełnym materiale. Odbywa się na wiertarkach stacjonarnych, tokarkach lub przy wykorzystaniu przenośnych wiertarek obsługiwanych ręcznie. Gotowe otwory mogą mieć różne wielkości – ich średnica może wynosić 1-13 mm. Do wiercenia w metalu używa się wierteł o podwyższonej trwałości, wykonanych ze stali szybkotnącej, ze stali wzbogaconej kobaltem oraz z węglików.
  Aby zapewnić jak najlepszą jakość wykonania otworów, prędkość obrotową i posuw dopasowujemy do średnicy narzędzia oraz rodzaju obrabianego materiału. W przypadku trudnych warunków pracy wiercenie przeprowadzamy przy zastosowaniu chłodziwa, które obniża temperaturę w miejscu skrawania i zapewnia lepsze odprowadzanie wiórów. Włączenie do procesu chłodziwa pozwala też uzyskać otwory bardziej dopracowane pod względem kształtu i wymiaru, o niższej chropowatości powierzchni wewnętrznej.

 • Gwintowanie

  Gwintowanie polega na wykonywaniu nacięć wewnątrz otworów lub na zewnątrz prętów metodą skrawania lub obróbki plastycznej. Proces można przeprowadzać ręcznie przy pomocy narzynek, gwintowników lub gwinciarek albo mechanicznie korzystając z tokarek, frezarek lub specjalnych szlifierek do gwintów. W przypadku obróbki plastycznej stosuje się walcowanie i wygniatanie na walcarkach.
  Wyróżnia się różne rodzaje gwintów m.in. lewe i prawe (w zależności od kierunku nacięć), calowe i metryczne (ze względu na przyjętą jednostkę miary), zwykłe, drobnozwojne i grubozwojne (mając na względzie stosunek podziałki do średnicy). Oprócz tego uwzględnia się jeszcze podział na trójkątne, trapezowe symetryczne i niesymetryczne, rurowe oraz okrągłe. Realizujemy wszystkie rodzaje gwintów zgodnie z normami technicznymi. Zapewniamy dokładność i wysoką jakość wykonania. Maksymalnie dopracowujemy powierzchnię gwintu, by wkręcanie śrub przebiegało sprawnie i bez trudności.

 • Obróbka na centrach CNC

  Tą usługę wykonujemy w kooperacji. Obróbka na centrach CNC to kształtowanie elementów metodą skrawania za pomocą narzędzi o określonej geometrii, których ostrza ścinają naddatek materiału z przedmiotów wprowadzonych w ruch obrotowy. Pracą maszyny zarządza oprogramowanie, do którego wprowadza się wszystkie niezbędne parametry, co gwarantuje precyzyjne wykonanie, dużą dokładność wymiarową oraz krótki czas realizacji. Proces obróbki przebiega w trzech etapach, na które składają się: projektowanie, przetwarzanie projektu wraz z wprowadzaniem danych oraz wykonanie komponentu.
  Na centrach CNC realizuje się obórkę wiórową zgrubną, średnio dokładną, dokładną i bardzo dokładną, czego efektem uzyskiwane są różne rodzaje wykończenia powierzchni. Maszyny oferują szerokie spectrum możliwości – można na nich frezować, toczyć, wytaczać, wiercić, rozwiercać, strugać i dłutować, dzięki czemu możemy obsługiwać firmy z różnych branż np. motoryzacyjnej i energetycznej.

 • zapytanie ofertowe
 • Wyślij swoje zapytanie ofertowe na adres: marketing@odlewnia-kowala.com.pl