Produkcja odlewów

Odlewy ciśnieniowe oraz piaskowe to główny trzon naszej działalności. Produkcją odlewów zajmujemy się od lat. Posiadamy niezbędne doświadczenie i nowoczesny sprzęt, dzięki czemu cały proces tworzenia odlewów odbywa się sprawnie i z największą starannością.

Produkcja odlewów to proces wieloetapowy. Aby odlew aluminiowy był zwarty i wyróżniał się wytrzymałością, trzeba odpowiednio przygotować stop. Dopiero potem można przystąpić do samej czynności odlewania ciśnieniowego. Wysoka jakość naszych odlewów jest możliwa dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn zimno-komorowych poziomych oraz pionowych. Kolejnym krokiem jest obróbka odlanego elementu – mechaniczna lub też ręczna.

Odlewy piaskowe charakteryzują się inną technologią produkcji. Wypełnienie odpowiednio przygotowanych form ciekłym metalem jest mniej precyzyjne, niż metoda ciśnieniowa. Nie musi być to jednak wada. Nie zawsze bowiem precyzja wykonania jest priorytetem, a odlewy piaskowe nie wymagają wielkich nakładów finansowych. Do naszych odlewów piaskowych stosujemy doskonałej jakości masy formierskie.

Nasze kompetencje pozwalają nam zagwarantować najwyższą jakość zarówno w przypadku odlewów ciśnieniowych, jak i piaskowych.